کاشت میلگرد یا انکر

کاشت میلگرد در واقع عملیاتی است که طی آن میلگرد در هر سایزی در بتن موجود که از قبل در محل اجرا شده جایگذاری می شود و می تواند همچون میلگرد های انتظار که قبل از بتن ریزی در محل کارگذاری می شوند عملکرد سازه ای داشته باشد.

این عملیات که امروزه نزد مهندسین عمران طرفداران زیادی دارد، در صورت اجرای صحیح و در نظر گرفتن تمامی مسائل مربوطه میتواند تا حد قابل توجهی ظرفیت باربری مقطع بتنی را افزایش دهد.

همچنین به جهت استفاده از تکنولوژی روز در عملیات کاشت میلگرد می توان تا حد زیادی از هدر رفت زمان، منابع مالی و منابع انسانی در پروژه جلوگیری کرد.


ویژگی های کاشت میلگرد یا انکر:
 

1- مقاوم در برابر خستگی؛
2- دارای قدرت بالای نگهداری؛
3- قابل اجرا در عمق کاشت متنوع در سایز واحد؛
4- قابل اجرا در بتن خشک و اشباع؛
5- قابل اجرا در زیر آب؛
6-مطابق با اصول فنی و مهندسی و متد روز دنیا.
 

موارد استفاده :
 

1-جهت کاشت میلگرد انتظار (ریشه) در فونداسیون، دیوار برشی،سقف، تیر وستون به منظور تقویت سازه؛
2-جهت کاشت میلگرد انتظار (ریشه) در فونداسیون، دیوار برشی،سقف، تیر وستون به منظور اتصال دو سازه؛
3-جهت کاشت میلگرد انتظار (ریشه) بمنظور اجرا دیوار برشی، ستون، پوتر، فونداسیون، کنسول، شمشیری پله؛
4-جهت نصب Base plate با باربری بالا به وسیله کاشت میلگرد یا انکر شیمیایی در فونداسیون، دیوار برشی، سقف، تیر و ستون به منظور اجرا ستون فلزی، پل فلزی، راه پله، کنسول و بالکن.
 

  

خدمات مهندسی و تضمین:


واحد فنی مهندسی شرکت بتن برش تهران جهت مشاوره، محاسبات و طراحی انکر(سایز میلگرد و عمق کاشت وتعداد) و Base Plate با توجه به کاربری و باربری مورد نیازتوسط مدرنترین نرم افزار ها طبق استانداردهای بین المللی در خدمت مشتریان محترم می باشد.
این شرکت عملیات کاشت میلگرد را با رعایت کلیه اصول استاندارد بین المللی وHILTI  اجرا می نماید وعملیات کاشت میلگرد را با تضمین و به شرط تست بیرون کشیدگی میلگرد در محل (تست Poll Out) انجام می دهد.